Hakkımda

Nasıl başladım? Neden başladım?

Kendi hayatımda kişisel ihtiyaçlarla başlayan şifalanma, farkındalık, zihin-beden ve ruh sağlığı ihtiyacı, kendime dönme, hayatımı, varlığımı ve amacımı sorgulama süreci zaman içinde başka yerlere evrildi. Ve iyi ki de öyle oldu.

Uzun süre kişisel şifalanma arayışım için yürüttüğüm enerji çalışmaları, sonrasında gelen hipnoz ve epey bir zamandır zevkle ve şevkle yapmaya devam ettiğim meditasyon ve muhakkak ki atalardan gelen yatkınlıkla da yaşadığım enerjetik deneyimler, astral seyahatler, astral yükselmeler ve varlığına şükrettiğim o müthiş hara ve aktive ettiğim kundalini enerjisi neticesinde, bildiklerimi, yaptıklarımı başkalarıyla paylaşmaya, başkalarının şifalanmasında vesile olmaya doğru yol aldım.  

Bu anlamda öğrendiklerimi, yapabildiklerimi, elimden geldiğince ve yapabildiğim kadar, bütünün hayrına olması niyetiyle bireysel seans ve atölye çalışmalarıyla başkalarına da sunmaya çalışıyorum.

Üniversite eğitimimi Fransa’nın Rennes II/Upper Brittany Üniversitesi’nde eğitimin birinci yılı psikoloji olmak üzere Audiovisual Studies alanında 2003 yılında tamamladım. Galatasaray Üniversitesi’nde yüksek lisans sonrası çalışma hayatıma başladım. Yazıya olan tutkum sebebiyle önce reklam yazarı sonra da senarist oldum. 2015 yılında Destek Yayınları’ndan ilk romanım basıldı. Yazı çalışmalarımı hala aynı heyecanla sürdürüyorum.

Enerji çalışmalarına sanırım birçok enerjist gibi kişisel ihtiyaçlar sebebiyle başladım. Kendimi toparladıkça, iyileştikçe şifacılığa duyduğum ilgim arttı ve daha çok okuyup araştırmaya başladım. Kısa zaman sonra bu ilgi eğitimlere ve daha fazlasına dönüştü.  

Öğrendiğim teknikler arasında reiki, hipnoz, eft (duygusal özgürleşme tekniği), modern stres yönetimi ve theta healing var. Reiki 1-2, Işık Beden, Işık Köprüsü uygulayıcısı, EFT Master Practitioner, Modern Stres Yönetimi Koçu & Eğitmeni, Hipnoz ve ThetaHealing uygulayıcısıyım. Eğitimlerimi Gülüm Omay, Gülcan Arpacıoğlu, Nimet Özkan, Burak Uçkun, Flo Ankah gibi çok kıymetli hocalardan aldım. 

Halen yurtdışındaki bir hocadan pranayama ve meditasyon öğreniyorum. Geleneksel Çin tıbbı ve meridyen terapisiyle ilgileniyorum. Kendimi geliştirmeye ve öğrendikçe paylaşmaya devam ediyorum. 

Aktif olarak bireysel danışmanlık yapıyor, kurumsal eğitimler veriyor, Studio Canlı’da düzenli dersler açıyor ve Livetobloom’da içerik paylaşıyorum.